نرم افزار حسابداری حسیب

چاپ بارکد
با هر نوع چاپگر که در ویندوز تعریف میشود، در هر نوع برچسب با هر اندازه، میتوانید بارکد کالا را چاپ نمایید؛ حتی در صورت عدم تعریف بارکد از کد کالا بعنوان بارکد هم میتوانید بهره برید؛ با تعریف انواع قالب چاپ بارکد در بخش تعاریف؛ هنگام چاپ بارکد بسادگی قالب مورد نظر را انتخاب نموده و بارکد کالاهای منتخب را چاپ نمایید؛ با تحویل شماره فاکتور خرید در کادر متناظر؛ تمام کالاهای مندرج در آن فاکتور همراه با تعدادشان نمایش یافته و میتوانید برای همه ی آنها یا بخشی از آنها بارکد چاپ نمایید.
بازاریاب
با تعریف بازاریابها در حسیب و ثبت آنها در فاکتورها؛ میتوانید براحتی میزان طلب ایشان را در هر زمان در نرم افزار بیابید؛ بازاریاب میتواند به سه روش سهم ببرد:
  1. درصدی از کل فروش
  2. درصدی از قیمت فروش هر کالا
  3. مبلغ ثابت به ازای فروش هر کالا
تقسیط
امکان تقسیط بدهی مشتریان؛ دریافت قسط؛ هشدار در اقساط معوق به شما؛ گزارش تريل اقساط؛ گزارش لیست تقسیط؛ امکاناتی هستند که شما را در مدیریت فروش اقساطی کمک می نماید.
با تعریف انواع فروش اقساطی؛ براحتی در زمان تقسیط قالب مورد نظر را انتخاب نموده و تمام تنظیمات بر اساس آن قالب نمایش می یابد، تاریخ و مبلغ اقساط به دو روش اتومات و دستی قابل تنظیم هستند ، پس از ثبت تقسیط امکان چاپ برگه تقسیط جهت ارائه به مشتری فراهم می شود، همچنین امکان تلفیق اقساط قبلی با مانده بدهی جدید مشتری ممکن است.
کالای دو بعدی
امکان کالای دو بعدی قابل استفاده در چاپ بنر و فلکسی و شیشه فروشی و هر کالایی که دارای ابعاد و مساحت هستند بکار میرود، در کالای دوبعدی میتوانید طول و عرض کالا یا خدمات را بر اساس واحد متر یا سانتیمتر به حسیب تحویل دهید و حسیب مساحت آن را برحسب مترمربع یا سانتیمتر مربع بدست می آورد. امکانات ویژه ی کالای دوبعدی:
  1. محاسبه سطح بر اساس طول و عرض در دو واحد
  2. افزایش اتومات درصد قیمت در زمان عبور از حد سطح یا طول و عرض
  3. درج توضیح در چاپ بنر
  4. چاپ ابعاد ، مساحت و توضیح در فاکتور و گردش حساب مشتری
  5. تریل ابعاد کالا
  6. کارتکس کالا و خدمات
مقادیر ناخالص
امکان مقادیر ناخالص برای کالاهای وزنی که دارای دو واحد شمارشی هستند و در نهایت وزن ظرف از وزن کل ناخالص کم میشود بکار میرود، بعنوان مثال در مراکز پخش گوشت و کشتارگاه حسیب میتواند وزن ناخالص کل را از ترازو بطور مستقیم بخواند و با تعیین تعداد جعبه ها یا تعداد راس دام توسط کاربر، حسیب به ازای هر جعبه یا راس وزن مشخصی را از وزن ناخالص کم نموده و وزن خالص را محاسبه می نماید.
خواندن بارکد ترازو
امکان خواندن بارکد ترازو برای کالاهای باز وزنی بکار میرود. برای انواع شیرینی، آجیل، حبوبات و میوه میتوان از این قابلیت استفاده نمود و به سرعت کالاها و وزنشان را در فاکتور درج نمود؛ کافیست ترازوی شما امکان چاپ بارکد وزن و کد کالا را به ازای هر کالا در فاکتورش داشته باشد.
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی