نرم افزار حسابداری حسیب

حسابداری

12 مرداد 2018

صندوق مکانیزه فروش چیست؟ (معرفی صندوق فروش نرم افزار حسابداری حسیب)

صندوق مکانیزه فروش چیست؟ (معرفی صندوق فروش نرم افزار حسابداری حسیب)

شاید تمام صاحبان مشاغل و فروشندگان مختلف با اصطلاح صندوق مکانیزه فروش آشنایی داشته باشند و یا حداقل این اصطلاح به گوششان خورده باشد، اما اطلاع دقیقی از تعریف و مشخصات آن نداشته باشند. اما سوالی که پیش می‌آید این است که صندوق مکانیزه فروش در واقع چیست؟ در ادامه مطلب با تعریف صندوق مکانیزه فروش، ویژگی‌ها و مزایا و مراحل ثبت صندوق فروش حسیب آشنا می‌شویم.

2 نظرات
رتبه مطلب: 3/8

21 مرداد 2017

نرم افزار حسابداری سوپرمارکت حسیب نت

نرم افزار حسابداری سوپرمارکت حسیب نت

معرفی برخی از ویژگی های نرم افزار حسابداری سوپرمارکت حسیب نت: خواندن بارکد کالا، ارائه فاکتور نقد و غیر نقد، امکان استفاده از مانیتور لمسی، ثبت و چاپ فاکتور بدون نیاز به کیبورد، همزمانی ثبت چندین فاکتور، ارتباط بی سیم با ترازو و ...

0 نظرات
رتبه مطلب: 4/9

22 آذر 2016

تفاوت چک حقوقی و کیفری

تفاوت چک حقوقی و کیفری

شخصی که چک را صادر می کند، باید در تاریخ مندرج در چک به اندازه مبلغ آن در بانک وجه نقد یا اعتبار داشته باشد و در زمان مندرج در چک، نباید تمام یا قسمتی از وجه را از بانک خارج کند یا دستور عدم پرداخت وجه را بدهد. در حالتی که صادر کننده چک هنگام ارائه چک به بانک مربوطه، معادل مبلغ ذکر شده در چک در حساب بانکی خود موجودی نداشته باشد بانک با صدور برگه ای عدم امکان پرداخت وجه چک یا اصطلاحا " برگشت چک " را به دارنده آن اعلام می کند.

پس از برگشت چک، دارنده آن به چند شکل می تواند نسبت به دریافت وجه چک اقدام نماید که یکی از راه های آن...

0 نظرات
رتبه مطلب: 3/9

22 آذر 2016

چک، انواع آن و وظایف صادر کنندگان و دارندگان آن

چک، انواع آن و وظایف صادر کنندگان و دارندگان آن

بر اساس ماده ۳۱۰ قانون تجارت، چك نوشته ای است كه به موجب آن صادر كننده چك، کل و یا بخشی از وجوهی را كه نزد بانک دارد مسترد یا به دیگری واگذار می نماید.

انواع چک: 1- چك عادی: چكی است كه صادر کننده جهت برداشت از موجودی حساب خود نزد بانک خاصی صادر می کند. دارنده این چک هیچ تضمینی جهت دریافت وجه چک به جز اعتبار صادر كننده آن ندارد. ۲- چك تایید شده: گاهی اوقات دارنده چک قصد دریافت وجه نقد نداشته و می خواهد چک را به شخص دیگری ارائه دهد. جهت ایجاد اطمینان برای شخص ثالث، دارنده با ارائه چک به بانک، از بانک درخواست صدور تاییدیه می نماید بدین معنی که...

0 نظرات
رتبه مطلب: 4/8

21 آذر 2016

قوانینی که یک حسابدار باید بداند

قوانینی که یک حسابدار باید بداند

یکی از مشخصات بارز افراد موفق (از نظر جایگاه شغلی و اجتماعی و همچنین درآمد) در مرحله اول آشنایی و پس از آن تسلط کافی به قوانین و استانداردهای مرتبط به شغل خود می باشد. این مورد تا حدی مهم است که حتی گاهی باعث می شود شخصی با تجربه کاری بیشتر در قیاس با شخص کم تحربه تری که به قوانین آشنایی یا تسلط کافی دارد در رتبه پایین تری قرار داشته باشد و حتی درآمد کمتری نیز نصیب وی شود.

این مورد در رشته حسابداری که ما در آن فعالیت داریم اهمیت بسیار بیشتری دارد و در صورتی که تمایل داشته باشیم در رتبه های بهتر و بالاتری در این رشته قرار داشته باشیم باید از مهمترین قواعد و قوانین موجود در این رشته اطلاع کافی داشته باشیم و...

1 نظرات
رتبه مطلب: 3/8

21 آذر 2016

صورت های مالی اساسی

صورت های مالی اساسی

نتیجه فعالیت یک شرکت در یک دوره زمانی خاص در گزارش هایی ارائه می شود که "صورت های مالی" نامیده می شود. این گزارش ها دارای چهارچوب و شکل خاصی می باشند که برای تهیه آن ها باید اصول حسابداری و استانداردهای مربوطه رعایت شود تا دقیق ترین و جامع ترین گزارشات درباره وضعیت و فعالیت شرکت ارائه گردد.

مهمترین صورت های مالی که به آن ها "صورت های مالی اساسی" نیز گفته می شود عبارتند از...

0 نظرات
رتبه مطلب: 3/7

21 آذر 2016

دوره مالی چیست؟

دوره مالی چیست؟

مهم ترین معیار سنجش موفقیت واحدهای تجاری، مقدار سود به دست آمده توسط واحد تجاری می باشد و مدیران واحدهای تجاری هم علاقمند به دانستن میزان سود واحدهای تجاری خود می باشند. بهترین راه برای تعیین دقیق میزان سود هر واحد تجاری، فروش کلیه دارایی های آن، تسویه بدهی ها و در نهایت مقایسه مبلغ وجه باقیمانده با آورده های مالکان می باشد (این عمل تصفیه نامیده می شود). انجام این روش به دلیل هزینه های بالا و همچنین جلوگیری از ادامه فعالیت شرکت که برای فعالیت تا مدت نامحدودی راه اندازی شده است، غیر قابل قبول و غیر منطقی است.

راه حل این مشکل تعیین میزان سود شرکت در دوره های زمانی مشخص، طی گزارشات مالی و بدون فروش دارایی ها و...

0 نظرات
رتبه مطلب: 4/2

21 آذر 2016

ترازنامه چیست و چند نوع می‌باشد؟

ترازنامه چیست و چند نوع می‌باشد؟

ترازنامه یا بیلان یکی از مهم ترین گزارشات مالی است که وضعیت داریی، بدهی و سرمایه یه واحد تجاری را در تاریخ مشخصی نمایش می دهد. به توصیف دیگر با توجه به اینکه ترازنامه وضعیت مالی شرکت را در یک زمان معین نمایش می دهد می توان آن را مانند یک تصویر از وضعیت واحد تجاری نیز معرفی نمود.


انواع ترازنامه: ترازنامه را می توان به دو شکل تعریف نمود...

0 نظرات
رتبه مطلب: 3/5

21 آذر 2016

تعریف حساب های تفصیلی و کاربرد آن ها

تعریف حساب های تفصیلی و کاربرد آن ها

جزئی ترین سطح سرفصل‌ها در نرم افزارهای جدید حسابداری، حساب تفصیلی نامیده می شود. به دلیل ایجاد فاصله و تفکیک بین سطح حساب ها، این نوع سرفصل، تفصیلی نامیده می شود. از حساب های تفصیلی جهت نمایش دقیق مشخصات اشخاص و نیز نوع ارتباط مالی آنها با شرکت استفاده می شود به عنوان مثال با ایجاد ارتباط بین حساب دریافتنی تجاری و حساب تفصیلی که به نام "آقای مجید هاشمی" ثبت شده ماهیت حساب وی بدهکار و نوع ارتباط مالی وی با شرکت به عنوان مشتری و خریدار محصولات و یا خدمات شرکت تعیین می شود.

کاربرد دیگر حساب های تفصیلی، مشخص نمودن جزئیات بیشتر گروه حساب ها، حساب های کل، معین و جز (معین در معین) می باشد...

0 نظرات
رتبه مطلب: 3/8

21 آذر 2016

انواع سرفصل های حسابداری

انواع سرفصل های حسابداری

در حسابداری، برای رعایت استاندارها، سهولت ثبت رویداد های مالی و تهیه گزارشات مناسب، از عناوینی استفاده می شود که هر یک نشان دهنده میزان تغییر ایجاد شده در وضعیت مالی شرکت یا شخص می باشند. این نوع عناوین اصطلاحا "حساب" نامیده می شوند. با توجه به نوع حساب ها و ویژگی هایی که دارند آن ها را در گروه های متفاوتی طبقه بندی می کنند که در این مقاله به صورت کامل این گروه بندی ها را توضیح می دهیم.

نکته قابل ذکر در این گروه بندی ها این است که با توجه به میزان جزئیاتی که حساب ها ارائه می دهند در سطوح گوناگونی قرار می گیرند. سطوح بالاتر سرفصل ها، حاوی اطلاعات کلی تری نسبت به سطوح پایین تر می باشند و..

1 نظرات
رتبه مطلب: 3/9
123
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی