سوالات نرم افزار حسابداری حسیب پرداز

نحوه ثبت وصول نقدی چک دریافتی چگونه است؟

نحوه ثبت وصول نقدی چک دریافتی چگونه است؟

ج: برای ثبت واریز وجه چک دریافتی به صندوق باید از طریق منوی عملیات روزانه بخش مصرف چک دریافتی را انتخاب کنید، تا فرم مصرف چک‌های دریافتی نمایان شود. در این فرم مقابل جعبه متن "به حساب" بر روی کلید F7 کلیک کنید، تا فرم انتخاب سرفصل نمایان شود. در فرم انتخاب سرفصل با استفاده از لیست کرکره‌ای مقابل "سرفصل کل:" سرفصل صندوق را انتخاب نمایید (لیست سرفصل‌ها بر اساس حروف الفبا مرتب می‌شود). سپس سرفصل معین و سرفصل تفضیلی صندوق مورد نظر را ...

چگونه یک چک را به حساب هزینه مصرف کنیم؟

چگونه چکی را به حساب هزینه مصرف کنیم؟

ج: از طریق منوی عملیات روزانه، بخش مصرف چک‌های دریافتی را انتخاب نمایید تا فرم مصرف چک‌های دریافتی نمایان شود. در این فرم مقابل جعبه متن به حساب: بر روی کلید F7 کلیک کنید تا فرم انتخاب سرفصل نمایان شود. در فرم انتخاب سرفصل با استفاده از لیست کرکره‌ای مقابل بخش سرفصل کل، سرفصل هزینه را انتخاب نمایید (لیست سرفصل‌ها بر اساس حروف الفبا مرتب شده). سپس سرفصل معین و سرفصل تفضیلی مورد نظر را از لیست کرکره‌ای متناظر آنها انتخاب نمایید و ...

آیا هنگام خرید کالا امکان تعریف کالای جدید وجود دارد؟

آیا هنگام خرید کالا امکان تعریف کالای جدید وجود دارد؟

ج: بله، در زمان ثبت فاکتور خرید اگر به کالایی برخوردیم که در لیست موجود نبود می‌توان با استفاده از کلید کالای جدید در قسمت جستجوی کالا مشخصات کالای جدید را وارد نرم افزار نمود و در نهایت در فاکتور از آن استفاده نمود.

هزینه‌های پرداختی چگونه در نرم افزار حسابداری حسیب ثبت می‌شوند؟

هزینه‌های پرداختی چگونه در نرم افزار حسابداری حسیب ثبت می‌شوند؟

ج: ابتدا باید از منوی "تعاریف – هزینه‌ها" انواع هزینه‌های جاری را تعریف نمود. سپس با ثبت قبض پرداخت وجه نقد از حساب پرداخت کننده مانند بانک یا صندوق به حساب هزینه‌ها و نوع هزینه مورد نظر، هزینه مورد نظر بدهکار می‌شود و مبلغ از موجودی حساب پرداخت کننده کسر می‌گردد.

وام‌های دریافتی چگونه در نرم افزار حسابداری حسیب ثبت می‌شوند؟

وام‌های دریافتی چگونه در حسیب ثبت می‌شوند؟

ج: جهت ثبت وام‌های دریافتی در نرم افزار حسیب باید ابتدا در قسمت "تعاریف – گروه‌های مشتریان و فروشندگان" گروه جدیدی بنام وام دریافتی ایجاد نموده، سپس انواع وام را در لیست مشتریان و فروشندگان در زیر گروه وام دریافتی تعریف کنیم و در انتها مبلغ وام دریافتی را طی یک قبض دریافت وجه نقد از حساب وام دریافتی مورد نظر در مشتریان به حساب بانکی که مبلغ وام به آن واریز شده است، ثبت نمائیم. بدین شکل حساب وام بستانکار شده و مبلغ وام به حساب بانکی واریز می‌شود.

اگر در فاکتور خرید یا فروش نیاز به ثبت کالای هدیه باشد چگونه عمل کنیم؟

اگر در فاکتور خرید یا فروش نیاز به ثبت کالای هدیه باشد چگونه عمل کنیم؟

ج: معمولا بعضی از فروشندگان در ازای خرید مقدار مشخصی از کالا به خریدار کالا هدیه می‌دهند. جهت ثبت کالاهای هدیه باید پس از انتخاب کالای هدیه و تعیین قیمت پایه در کادر درصد می‌توان عدد "-100" را جهت ثبت تخفیف 100 درصدی کالا و تخفیف به کار برد.

چکی که در سال مالی قبل مصرف شده و در سال مالی جاری برگشت می‌خورد، چگونه ثبت می‌شود؟

چکی که در سال مالی قبل مصرف شده و در سال مالی جاری برگشت می‌خورد، چگونه در نرم افزار ثبت می‌شود؟

ج: هنگام مصرف چک از چک‌های دریافتی چک مورد نظر از لیست چک‌های موجود خارج شده و وضعیت مصرف شده می‌گیرد. بنابراین هنگام بستن سال مالی فقط چک‌های موجود و واگذار شده به بانک به سال جدید منتقل می‌شوند. در سال جدید جهت ثبت چک مصرفی که برگشت شده می‌بایست چک از شخص "گیرنده در سال قبل" دریافت شود، سپس به صاحب چک مصرف گردد و در شرح رسید تمام رسیدهای صادر شده "برگشت چک مصرف شده" قید گردد.

چگونه همراه تعریف اولیه کالا مقادیر اولیه نیز وارد شوند؟

چگونه همراه تعریف اولیه کالا مقادیر اولیه نیز وارد شوند؟

ج: در هنگام ثبت افتتاحیه موجودی کالا در انبارها می‌توان مشخصات کالاهای جدیدی که در لیست وجود ندارند را ایجاد کنیم. برای این کار کافیست در قسمت جستجو، با استفاده از کلید کالای جدید، وارد فرم مشخصات کالا شده و کالای مورد نظر را ایجاد کنیم.

چگونه می‌توان اسامی بانک‌ها را در چک‌های دریافتی در نرم‌ افزار ذخیره کرد؟

چگونه می‌توان اسامی بانک‌ها را در چک‌های دریافتی در نرم‌ افزار ذخیره کرد؟

چگونه می‌توان اسامی بانک‌ها را در چک‌های دریافتی در نرم افزار ذخیره کرد؟

ج: در نرم افزار حسابداری حسیب کاربر می‌تواند در بخش "تعاریف - اسامی بانک‌ها در چک‌های دریافتی" لیست اسامی بانک‌های مورد نظر را تعریف و ذخیره کند تا در هنگام دریافت چک از لیست تعریف شده نام بانک مورد نظر را انتخاب کند.

چرا در زمان فروش مبلغ تخفیف خرید در سود فروش روزانه محاسبه نمی‌شود؟

چرا در زمان فروش مبلغ تخفیف خرید در سود فروش روزانه محاسبه نمی‌شود؟

زمان خرید کالا در قسمت تخفیف مبلغ تخفیف دریافتی را وارد نموده‌ام، حال در زمان فروش مبلغ تخفیف در سود فروش روزانه محاسبه نمی‌شود، چرا؟

ج: در نرم افزار حسابداری حسیب هنگامی که کاربر در فرم خرید کالا در قسمت تخفیف مبلغ تخفیف را تعیین می‌نماید پس از ثبت فاکتور حساب تخفیف خرید تاثیر می‌پذیرد، بنابراین در تاریخ خرید کالا درآمد حاصل از تخفیف خرید محاسبه می‌گردد. ملاک محاسبه سود فروش قیمت خرید و فروش ثبت شده در فاکتورها می‌باشد بنابراین زمان ثبت فاکتور فروش فقط سود حاصل از فروش نسبت به قیمت خرید ثبت شده محاسبه می‌گردد.

123
دی ان ان