سوالات نرم افزار حسابداری حسیب پرداز

نحوه ثبت وصول نقدی چک دریافتی چگونه است؟

نحوه ثبت وصول نقدی چک دریافتی چگونه است؟

ج: برای ثبت واریز وجه چک دریافتی به صندوق باید از طریق منوی عملیات روزانه بخش مصرف چک دریافتی را انتخاب کنید، تا فرم مصرف چک‌های دریافتی نمایان شود. در این فرم مقابل جعبه متن "به حساب" بر روی کلید F7 کلیک کنید، تا فرم انتخاب سرفصل نمایان شود. در فرم انتخاب سرفصل با استفاده از لیست کرکره‌ای مقابل "سرفصل کل:" سرفصل صندوق را انتخاب نمایید (لیست سرفصل‌ها بر اساس حروف الفبا مرتب می‌شود). سپس سرفصل معین و سرفصل تفضیلی صندوق مورد نظر را ...

حساب بانکی دسته چکی اشتباه تعریف شده، نحوه تغییر آن چگونه است؟

نحوه تغییر حساب بانکی دسته چکی که اشتباه تعریف شده چگونه است؟

ج: در ابتدا مطمئن شوید که چک‌های مربوط به دسته چک مورد نظر در هیچکدام از رسیدهای چک‌های پرداختی استفاده نشده باشند. سپس با استفاده از منوی تعاریف، قسمت دسته چک یا رسید مدت دار، لیست دسته چک‌های بانکی نمایان می‌شود. در این لیست دسته چک مورد نظر را انتخاب نموده و با کلید حذف دسته چک آن را حذف کنید و دسته چک را دوباره با مشخصات صحیح ایجاد نمایید.

چگونه فاکتورهای خرید جهت افتتاحیه را افزایش دهیم؟

چگونه فاکتورهای خرید جهت افتتاحیه را افزایش دهیم؟

ج: از طریق منوی تعاریف قسمت تنظیمات را انتخاب نموده سپس در فرم تنظیمات از بخش خرید، فروش و کالا در جعبه متن مقابل عبارت "تعداد فاکتورهای خرید جهت افتتاح مقادیر کالا در انبارها:" تعداد فاکتور خرید مورد نیاز جهت افتتاحیه را مشخص نمایید.

چرا در گزارش سود و زیان روزانه، اعداد محاسبه شده غیر واقعی است؟

چرا در گزارش سود و زیان روزانه، اعداد محاسبه شده غیر واقعی است؟

ج: محاسبه سود و زیان روزانه با در نظر گرفتن تمام جزئیات اعم از موجودی کالا در ابتدا و انتهای روز، خرید و فروش طی روز، تخفیفات خرید و فروش طی روز و هزینه‌ها و سایر درآمدهای طی روز انجام می‌شود. بنابراین اگر هرکدام از مقادیر ذکر شده واقعی نباشد سود و زیان غیر واقعی نمایش داده می‌شود. اکثر کاربرانی که با چنین مشکلی مواجه می‌شوند، توجهی به موجودی کالاها ندارند و شرط اصلی محاسبه صحیح سود و زیان که ...

بهترین حالت محاسبه سود و زیان چیست؟

بهترین حالت محاسبه سود و زیان چیست؟

ج: در صورتی که در منوی تنظیمات، قسمت خرید، فروش و کالا عبارت "محاسبه ارزش کالا در انبار برحسب میانگین قیمت خرید انجام شود" فعال باشد و لیست کرکره‌ای مقابل آن در حالت لحظه‌ای قرار گرفته باشد و همچنین تقدم ثبت فاکتور خرید به فاکتور فروش وجود داشته باشد، بهترین حالت سود و زیان محاسبه خواهد شد. 

پیغام خطای "مشتری دیگری از این سرفصل استفاده می‌کند" هنگام تعریف مشتری جدید به چه معنا است؟

چرا زمان تعریف مشتری جدید، بعد از وارد کردن نام مشتری و زدن کلید تایید، پیغام خطای "مشتری دیگری از این سرفصل استفاده می‌کند" نمایش داده می‌شود؟

ج:کاربر باید زمان تعریف مشتری جدید پس از وارد کردن مشخصات مورد نظر کلید "ایجاد سرفصل (F9)" را زده، سپس کلید تایید مشخصات را کلیک نمایید.

چرا حذف مشتری از لیست مشتریان انجام نمی‌شود؟

چرا حذف مشتری از لیست مشتریان انجام نمی‌شود؟

ج: برای حذف یک مشتری از لیست مشتریان حتما بررسی نمایید که مشتری مورد نظر شما در سال مالی جاری هیچگونه گردش حسابی نداشته باشد تا بتوان به راحتی حساب مورد نظر را حذف کرد.

چرا زمان انتخاب کالا در فاکتور امکان ثبت مقدار اعشاری وجود ندارد؟

زمان انتخاب کالا در فاکتور امکان ثبت مقدار اعشاری وجود ندارد؟

ج: جهت ثبت مقادیر اعشار کالاها در فاکتورها باید در قسمت گروه‌های کالا در بخش مشخصات گروه کالای مربوطه گزینه "مقدار اعشار دارد" فعال باشد.

آیا هنگام خرید کالا امکان تعریف کالای جدید وجود دارد؟

آیا هنگام خرید کالا امکان تعریف کالای جدید وجود دارد؟

ج: بله، در زمان ثبت فاکتور خرید اگر به کالایی برخوردیم که در لیست موجود نبود می‌توان با استفاده از کلید کالای جدید در قسمت جستجوی کالا مشخصات کالای جدید را وارد نرم افزار نمود و در نهایت در فاکتور از آن استفاده نمود.

هزینه‌های پرداختی چگونه در نرم افزار حسابداری حسیب ثبت می‌شوند؟

هزینه‌های پرداختی چگونه در نرم افزار حسابداری حسیب ثبت می‌شوند؟

ج: ابتدا باید از منوی "تعاریف – هزینه‌ها" انواع هزینه‌های جاری را تعریف نمود. سپس با ثبت قبض پرداخت وجه نقد از حساب پرداخت کننده مانند بانک یا صندوق به حساب هزینه‌ها و نوع هزینه مورد نظر، هزینه مورد نظر بدهکار می‌شود و مبلغ از موجودی حساب پرداخت کننده کسر می‌گردد.

12
دی ان ان