سوالات نرم افزار حسابداری حسیب پرداز

نحوه ثبت عوارض و مالیات ارزش افزوده در نرم افزار حسیب پرداز چگونه است؟

نحوه ثبت عوارض و مالیات ارزش افزوده فاکتورها در نرم افزار حسیب پرداز چگونه است؟

ج: ابتدا از منوی تعاریف، قسمت تنظیمات را انتخاب کنید. سپس در فرم تنظیمات، از قسمت سمت راست روی بخش عوارض/بانک/هدیه کلیک کنید. در قسمت سمت چپ فرم، گزینه "در فاکتور فروش عوارض دولتی منظور شود." را فعال کنید و سپس گزینه "در فاکتور خرید عوارض دولتی منظور شود." را فعال کنید. در جعبه متن "درصد عوارض" مقدار عوارض را ...

هزینه‌های پرداختی چگونه در نرم افزار حسابداری حسیب ثبت می‌شوند؟

هزینه‌های پرداختی چگونه در نرم افزار حسابداری حسیب ثبت می‌شوند؟

ج: ابتدا باید از منوی "تعاریف – هزینه‌ها" انواع هزینه‌های جاری را تعریف نمود. سپس با ثبت قبض پرداخت وجه نقد از حساب پرداخت کننده مانند بانک یا صندوق به حساب هزینه‌ها و نوع هزینه مورد نظر، هزینه مورد نظر بدهکار می‌شود و مبلغ از موجودی حساب پرداخت کننده کسر می‌گردد.

اگر در فاکتور خرید یا فروش نیاز به ثبت کالای هدیه باشد چگونه عمل کنیم؟

اگر در فاکتور خرید یا فروش نیاز به ثبت کالای هدیه باشد چگونه عمل کنیم؟

ج: معمولا بعضی از فروشندگان در ازای خرید مقدار مشخصی از کالا به خریدار کالا هدیه می‌دهند. جهت ثبت کالاهای هدیه باید پس از انتخاب کالای هدیه و تعیین قیمت پایه در کادر درصد می‌توان عدد "-100" را جهت ثبت تخفیف 100 درصدی کالا و تخفیف به کار برد.

چطور سال مالی را تغییر دهیم؟

نحوه عوض کردن سال مالی در نرم افزار حسابداری حسیب پرداز چگونه است؟

ج:‌ جهت تغیر سال مالی و مشاهده اطلاعات موجود در سال‌های مالی قبل کافی است که از منوی پرونده، تغیر سال مالی را انتخاب نمایید تا فرم ورود به برنامه باز شود. در این فرم با استفاده از لیست کرکره‌ای سال مالی، می‌توانید سال مالی مورد نظر را انتخاب کنید و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به اطلاعات سال مالی مورد نظر دسترسی داشته باشید. همچنین هنگام ورود به برنامه نیز می‌توانید از همین روش جهت مشاهده اطلاعات سال‌های مالی قبل استفاده نمایید.

دی ان ان