سوالات نرم افزار حسابداری حسیب پرداز

پیغام خطای "مشتری دیگری از این سرفصل استفاده می‌کند" هنگام تعریف مشتری جدید به چه معنا است؟

چرا زمان تعریف مشتری جدید، بعد از وارد کردن نام مشتری و زدن کلید تایید، پیغام خطای "مشتری دیگری از این سرفصل استفاده می‌کند" نمایش داده می‌شود؟

ج:کاربر باید زمان تعریف مشتری جدید پس از وارد کردن مشخصات مورد نظر کلید "ایجاد سرفصل (F9)" را زده، سپس کلید تایید مشخصات را کلیک نمایید.

چرا حذف مشتری از لیست مشتریان انجام نمی‌شود؟

چرا حذف مشتری از لیست مشتریان انجام نمی‌شود؟

ج: برای حذف یک مشتری از لیست مشتریان حتما بررسی نمایید که مشتری مورد نظر شما در سال مالی جاری هیچگونه گردش حسابی نداشته باشد تا بتوان به راحتی حساب مورد نظر را حذف کرد.

چرا زمان انتخاب کالا در فاکتور امکان ثبت مقدار اعشاری وجود ندارد؟

زمان انتخاب کالا در فاکتور امکان ثبت مقدار اعشاری وجود ندارد؟

ج: جهت ثبت مقادیر اعشار کالاها در فاکتورها باید در قسمت گروه‌های کالا در بخش مشخصات گروه کالای مربوطه گزینه "مقدار اعشار دارد" فعال باشد.

آیا هنگام خرید کالا امکان تعریف کالای جدید وجود دارد؟

آیا هنگام خرید کالا امکان تعریف کالای جدید وجود دارد؟

ج: بله، در زمان ثبت فاکتور خرید اگر به کالایی برخوردیم که در لیست موجود نبود می‌توان با استفاده از کلید کالای جدید در قسمت جستجوی کالا مشخصات کالای جدید را وارد نرم افزار نمود و در نهایت در فاکتور از آن استفاده نمود.

هزینه‌های پرداختی چگونه در نرم افزار حسابداری حسیب ثبت می‌شوند؟

هزینه‌های پرداختی چگونه در نرم افزار حسابداری حسیب ثبت می‌شوند؟

ج: ابتدا باید از منوی "تعاریف – هزینه‌ها" انواع هزینه‌های جاری را تعریف نمود. سپس با ثبت قبض پرداخت وجه نقد از حساب پرداخت کننده مانند بانک یا صندوق به حساب هزینه‌ها و نوع هزینه مورد نظر، هزینه مورد نظر بدهکار می‌شود و مبلغ از موجودی حساب پرداخت کننده کسر می‌گردد.

وام‌های دریافتی چگونه در نرم افزار حسابداری حسیب ثبت می‌شوند؟

وام‌های دریافتی چگونه در حسیب ثبت می‌شوند؟

ج: جهت ثبت وام‌های دریافتی در نرم افزار حسیب باید ابتدا در قسمت "تعاریف – گروه‌های مشتریان و فروشندگان" گروه جدیدی بنام وام دریافتی ایجاد نموده، سپس انواع وام را در لیست مشتریان و فروشندگان در زیر گروه وام دریافتی تعریف کنیم و در انتها مبلغ وام دریافتی را طی یک قبض دریافت وجه نقد از حساب وام دریافتی مورد نظر در مشتریان به حساب بانکی که مبلغ وام به آن واریز شده است، ثبت نمائیم. بدین شکل حساب وام بستانکار شده و مبلغ وام به حساب بانکی واریز می‌شود.

اگر در فاکتور خرید یا فروش نیاز به ثبت کالای هدیه باشد چگونه عمل کنیم؟

اگر در فاکتور خرید یا فروش نیاز به ثبت کالای هدیه باشد چگونه عمل کنیم؟

ج: معمولا بعضی از فروشندگان در ازای خرید مقدار مشخصی از کالا به خریدار کالا هدیه می‌دهند. جهت ثبت کالاهای هدیه باید پس از انتخاب کالای هدیه و تعیین قیمت پایه در کادر درصد می‌توان عدد "-100" را جهت ثبت تخفیف 100 درصدی کالا و تخفیف به کار برد.

چرا در چاپ گزارش گردش حساب مشتری کل اطلاعات چاپ نمی‌شود؟

چرا در چاپ گزارش گردش حساب مشتری کل اطلاعات چاپ نمی‌شود؟

ج: هنگام چاپ گردش حساب مشتری در فرم چاپ گزارش دفاتر حسابداری در قسمت "جزئیات گزارش" اگر گزینه "جزئیات فاکتورها" فعال باشد کل اطلاعات حساب مشتری چاپ می‌شود.

چکی که در سال مالی قبل مصرف شده و در سال مالی جاری برگشت می‌خورد، چگونه ثبت می‌شود؟

چکی که در سال مالی قبل مصرف شده و در سال مالی جاری برگشت می‌خورد، چگونه در نرم افزار ثبت می‌شود؟

ج: هنگام مصرف چک از چک‌های دریافتی چک مورد نظر از لیست چک‌های موجود خارج شده و وضعیت مصرف شده می‌گیرد. بنابراین هنگام بستن سال مالی فقط چک‌های موجود و واگذار شده به بانک به سال جدید منتقل می‌شوند. در سال جدید جهت ثبت چک مصرفی که برگشت شده می‌بایست چک از شخص "گیرنده در سال قبل" دریافت شود، سپس به صاحب چک مصرف گردد و در شرح رسید تمام رسیدهای صادر شده "برگشت چک مصرف شده" قید گردد.

چگونه همراه تعریف اولیه کالا مقادیر اولیه نیز وارد شوند؟

چگونه همراه تعریف اولیه کالا مقادیر اولیه نیز وارد شوند؟

ج: در هنگام ثبت افتتاحیه موجودی کالا در انبارها می‌توان مشخصات کالاهای جدیدی که در لیست وجود ندارند را ایجاد کنیم. برای این کار کافیست در قسمت جستجو، با استفاده از کلید کالای جدید، وارد فرم مشخصات کالا شده و کالای مورد نظر را ایجاد کنیم.

12345
دی ان ان