سوالات نرم افزار حسابداری حسیب پرداز

چرا در گزارش سود و زیان، سود محاسبه شده رقم درستی نیست؟

چرا در گزارش سود و زیان، سود محاسبه شده رقم درستی نیست؟

ج: مهم‌ترین عامل محاسبه اشتباه سود و زیان، ثبت فاکتورهای فروش بدون توجه به موجودی کالاست که باعث منفی شدن مقدار کالا در انبارها شده که تاثیر مستقیم بر محاسبه سود و زیان دارد. در ضمن در بخش تنظیمات برنامه، قسمت "خرید؛ فروش و کالا" با انتخاب حالت "محاسبه ارزش کالا در انبار برحسب قیمت میانگین خرید انجام شود" و تنظیم آن در وضعیت "لحظه ای" می‌توان بهترین شکل تنظیمات جهت محاسبه دقیق سود زیان را ثبت نمود.

چرا در فاکتورها در کنار مقدار، اعداد دیگری هم قرار دارد؟

چرا در فاکتورها در کنار مقدار اعداد دیگری هم قرار دارد؟

ج: هنگام تعریف کالاها یا گروه‌های کالا توجه داشته باشید که در کادر "واحد" باید واحد شمارش کالا را وارد نمایید.


چرا هنگام چاپ گزارش یا بعضی فاکتورها یک صفحه کامل و صفحه بعدی خالی چاپ می‌شود؟

چرا هنگام چاپ گزارش یا بعضی فاکتورها یک صفحه کامل و صفحه بعدی خالی چاپ می‌شود؟

ج: برای چاپ گزارشات و فاکتورها لازم است که پیشفرض تنظیمات چاپگر به شکلی تنظیم شود که اندازه کاغذ در آن A4 تعیین گردد. آموزش تنظیمات چاپگر

مشکل در نمایش منوها به صورت علامت سوال یا حروف در هم ریخته

چرا بعد از نصب و اجرای برنامه تمام منوها به صورت علامت سوال یا حروف در هم ریخته دیده می‌شوند؟

ج: با استفاده از راهنمای تنظیمات زبان در ویندوزxp ، 7، 8 و 10 منوها به شکل درست به نمایش در می‌آیند.زمانی که درایو (:E) روی هارد نداریم چطور نرم افزار را نصب کنیم؟

زمانی که درایو (E:) روی هارد نداریم چطور نرم افزار را نصب کنیم؟

ج: جهت نصب برنامه باید حداقل دو درایو روی هارد داشته باشیم، در اینصورت می‌توان درایو غیر ویندوز را تغییر عنوان داد و برنامه را نصب نمود. جهت تغییر عنوان می‌توانید به راهنمای تغییر عنوان درایو در ویندوز مراجعه کنید.

علت وقوع خطا هنگام نصب برنامه حسیب در چیست؟

چرا هنگام نصب برنامه با خطا مواجه می‌شویم؟

ج: مهم‌ترین نکته هنگام نصب نرم افزار وجود درایو (E:)  بر روی هارد سیستم شما می‌باشد. در نرم افزار حسیب، مسیر نصب پیش‌فرض و اجرایی برنامه درایو (E:)  در نظر گرفته شده که جهت حفظ اطلاعات ثبت شده غیر قابل تغییر بوده و اگر به هر دلیلی برنامه در درایو دیگری نصب شود زمان اجرا با خطا مواجه خواهیم شد.

در فرم چاپ فاکتور کلید چاپ را کلیک می‌کنم اما چیزی چاپ نمی‌شود

چرا در فرم چاپ فاکتور کلید چاپ را کلیک می‌کنم اما چیزی چاپ نمی‌شود؟

ج: از طریق منوی تعاریف، نحوه چاپ فاکتور فروش، وارد فرم لیست انواع قالب‌های چاپ شده و در این فرم قالب چاپ مورد نظر را تنظیم کنید تا در زمان چاپ فاکتور، به صورت خودکار تنظیمات اجرا شوند و چاپ انجام شود.

چطور سال مالی را تغییر دهیم؟

نحوه عوض کردن سال مالی در نرم افزار حسابداری حسیب پرداز چگونه است؟

ج:‌ جهت تغیر سال مالی و مشاهده اطلاعات موجود در سال‌های مالی قبل کافی است که از منوی پرونده، تغیر سال مالی را انتخاب نمایید تا فرم ورود به برنامه باز شود. در این فرم با استفاده از لیست کرکره‌ای سال مالی، می‌توانید سال مالی مورد نظر را انتخاب کنید و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به اطلاعات سال مالی مورد نظر دسترسی داشته باشید. همچنین هنگام ورود به برنامه نیز می‌توانید از همین روش جهت مشاهده اطلاعات سال‌های مالی قبل استفاده نمایید.

چگونه می‌توان اسامی بانک‌ها را در چک‌های دریافتی در نرم‌ افزار ذخیره کرد؟

چگونه می‌توان اسامی بانک‌ها را در چک‌های دریافتی در نرم‌ افزار ذخیره کرد؟

چگونه می‌توان اسامی بانک‌ها را در چک‌های دریافتی در نرم افزار ذخیره کرد؟

ج: در نرم افزار حسابداری حسیب کاربر می‌تواند در بخش "تعاریف - اسامی بانک‌ها در چک‌های دریافتی" لیست اسامی بانک‌های مورد نظر را تعریف و ذخیره کند تا در هنگام دریافت چک از لیست تعریف شده نام بانک مورد نظر را انتخاب کند.

چرا در زمان فروش مبلغ تخفیف خرید در سود فروش روزانه محاسبه نمی‌شود؟

چرا در زمان فروش مبلغ تخفیف خرید در سود فروش روزانه محاسبه نمی‌شود؟

زمان خرید کالا در قسمت تخفیف مبلغ تخفیف دریافتی را وارد نموده‌ام، حال در زمان فروش مبلغ تخفیف در سود فروش روزانه محاسبه نمی‌شود، چرا؟

ج: در نرم افزار حسابداری حسیب هنگامی که کاربر در فرم خرید کالا در قسمت تخفیف مبلغ تخفیف را تعیین می‌نماید پس از ثبت فاکتور حساب تخفیف خرید تاثیر می‌پذیرد، بنابراین در تاریخ خرید کالا درآمد حاصل از تخفیف خرید محاسبه می‌گردد. ملاک محاسبه سود فروش قیمت خرید و فروش ثبت شده در فاکتورها می‌باشد بنابراین زمان ثبت فاکتور فروش فقط سود حاصل از فروش نسبت به قیمت خرید ثبت شده محاسبه می‌گردد.

12345
دی ان ان