X

تمرین: سریع‌ترین راه برای حذف یک کالای دارای بارکد در فاکتور چیست؟

سوال: سریع‌ترین راه برای حذف یک کالا در فاکتور با وجود بارکد چگونه صورت می‌پذیرد؟ | تمرینات نرم افزار حسابداری حسیب

جواب: درصورتی‌که در سربرگ "خرید و فروش" در فرم "تنظیمات"، گزینه‌ی "در فاکتور فروش امکان درج کالای تکراری در چند ردیف باشد" غیرفعال باشد، به کمک بارکدخوان یا جعبه متن بارکد، بارکد را وارد نموده تا ردیف کالا توسط حسیب انتخاب شود. سپس با کلیکِ کلیدِ "حذف کالا"، کالای منتخب حذف می‌گردد.

نحوه ثبت فروش تخفیفی و فروش ویژه برای مدت محدود در فروشگاه مجازی چگونه است؟

نحوه ثبت فروش تخفیفی و فروش ویژه برای مدت محدود در فروشگاه مجازی چگونه است؟

سوال: چگونه می‌توان در فروشگاه اینترنتی پرستاشاپ متصل به نرم افزار حسابداری حسیب برای کالاها فروش تخفیفی ثبت کرد و فروش ویژه برای مدت زمان محدود (پیشنهاد شگفت انگیز) ایجاد کرد؟

ج: برای ثبت فروش تخفیفی کالا در سایت می‌بایست در نرم افزار حسابداری حسیب که متصل به سایت پرستاشاپ شما می‌باشد، از منوی تعاریف و سپس تنظیمات وارد فرم تنظیمات نرم افزار شده و سپس روی دکمه "لیست سایت‌ها" کلیک کنید. در لیست سایت‌ها، سایت موردنظر را انتخاب کرده و دکمه نمایش و تصحیح را بزنید. در فرم ظاهر شده تیک گزینه "فروش تخفیفی" را زده و از لیست کرکره‌ای "قیمت پیشنهادی فروش" قیمت فروش موردنظر را انتخاب کنید و ...

تمرین: برای فروش تخفیفی و چاپ فاکتور تخفیفی چه تنظیماتی لازم است؟

سوال: نحوه تنظیم فروش تخفیفی و چاپ فاکتور تخفیفی در نرم افزار حسابداری حسیب چگونه است؟ | تمرینات نرم افزار حسابداری حسیب

جواب: برای فروش تخفیفی لازم است که کالا حداقل دو قیمت فروش داشته باشید که قیمت اول فروش، قیمت مصرف‌کننده کالا (بدون تخفیف) و قیمت دوم یا سایر قیمت‌های فروش، قیمت تخفیف خورده‌ی کالای موردنظر می‌باشد (این قیمت‌ها در مشخصات کالا تعیین می‌شوند).

در مرحله بعد برای فعال کردن سایر قیمت‌‌ها هنگام فروش کالا باید از منوی "تعاریف / تنظیمات" در سربرگ "خرید و فروش" از لیست کرکره‌ای "قیمت پیشنهادی فروش"، قیمت دوم یا سایر قیمت‌های فروش انتخاب شوند.

همچنین برای چاپ فاکتور تخفیفی در تعریف ساختار چاپ فاکتور لازم است در لیست عناوین "جمع (قیمت پایه)" نمایانی داشته باشد.

تمرین: برای رندسازی مبلغ قابل پرداخت در فروش نقدی چه تنظیمی لازم است؟

سوال: رند کردن مبلغ قابل پرداخت در فروش نقدی در نرم افزار حسابداری چگونه است؟ | تمرینات نرم افزار حسابداری حسیب

جواب: در سربرگ "خرید و فروش" در فرم "تنظیمات"، از لیست کرکره‌ای "تعداد ارقام تخفیف اتومات در فروش نقدی"، به‌راحتی تعداد ارقام رندسازی تعیین می‌شود.

این موضوع درصورت عدم فعال‌سازی گزینه‌ی بانک، فقط هنگام دریافت وجه نقد در صندوق انجام می‌شود و درصورت فعال بودن گزینه‌ی بانک، هم دریافت در صندوق و هم دریافت در بانک مشمول رندسازی خواهند بود.

تمرین: سریع‌ترین راه برای تبدیل پیش‌فاکتوری به نام الف به فاکتوری برای ب چیست؟

سوال: نحوه تبدیل پیش فاکتور برای مشتری الف به فاکتور برای مشتری ب در نرم افزار حسابداری حسیب چگونه است؟ | تمرینات نرم افزار حسابداری حسیب

جواب: در فرم "فاکتور فروش"، ابتدا مشتری الف انتخاب می‌شود. سپس با کلیک کلید "پیش فاکتورها"، لیست پیش‌فاکتورهای مشتری الف ظاهر می‌شود. با انتخاب پیش‌فاکتور موردنظر و کلیک کلید تایید، اقلام پیش‌فاکتور در فاکتور حاضر می‌شود. در نهایت مشتری ب انتخاب می‌شود.

تمرین: برای محاسبه 9 درصد ارزش افزوده در فاکتور فروش چه اقداماتی لازم است؟

سوال: نحوه فعال کردن 9 درصد ارزش افزوده در فاکتور در نرم افزار حسابداری حسیب چگونه است؟ | تمرینات نرم افزار حسابداری حسیب

جواب: از منوی "تعاریف / تنظیمات" وارد فرم "تنظیمات" شده و در سربرگ "عوارض" سه تنظیم زیر انجام می‌شود:

1. گزینه‌ی "در فاکتور فروش عوارض دولتی منظور شود" فعال شود.

2. در جعبه متن "درصد عوارض" عدد 9 وارد شود.

3. سرفصل عوارض در عملیات فروش تعیین شود.

تمرین: برای تعیین درصد تغییر قیمت برای هر کالا در فاکتور چه اقداماتی لازم است؟

سوال: نحوه تعیین درصد تغییر قیمت برای کالا در فاکتور در نرم افزار حسابداری چگونه است؟ | تمرینات نرم افزار حسابداری حسیب

جواب: در فرم "انتخاب کالا" پس از مشخص نمودن قيمت پایه و تحويل درصد تغییر قیمت در جعبه متنِ "درصد" و انتخاب حالت تخفیف یا افزایش از لیست کرکره‌ای مقابل آن، می‌توان درصد تغییر قیمت کالای منتخب را مشخص نمود. البته میتوان حالاتِ از پیش تعريف شده‌ای را در منوی "تعاریف / تخفیف و افزایش قیمت‌ها" تعریف نمود و با کلیدهای ترکيبی Shift + F9 آن‌ها را در فرم "انتخاب کالا" فراخوانی نمود.

تمرین: شیوه‌های انتخاب کالا را در فاکتورها بیان نمایید

سوال: انتخاب کالا در فاکتورها در نرم افزار حسابداری حسیب از چه روش‌هایی انجام می‌شود؟ | تمرینات نرم افزار حسابداری حسیب

جواب: در نرم افزار حسابداری حسیب از طریق فرم "جستجوی کالا" برحسب نام، کد و بارکدهای چندگانه / استفاده از بارکد کالا و بارکدخوان / وارد کردن کد يا بارکد کالا در فرم انتخاب کالا / استفاده از منوی فروش کالا/خدمات انتخاب می‌شود.

تمرین: چناچه در هنگام خرید کالا نیاز به تعریف کالای جدیدی باشد، چه کاری انجام می‌دهیم؟

سوال: نحوه تعریف کالای جدید در هنگام ثبت خرید کالا در نرم افزار حسابداری حسیب چگونه است؟ | تمرینات نرم افزار حسابداری حسیب

جواب: با زدن کلید "کالا/خدمات جدید" در فرم "خرید کالا"، درصورتی‌که ابتدا فرم "جستجوی کالا" ظاهر نشود، با زدن کلید F12 وارد فرم "جستجوی کالا" شده و در این فرم روی کلید "کالای جدید" (میانبر Insert) کلیک کرده و فرم "مشخصات کالا" را تکمیل می‌نمائیم.

مسئله 3: تعریف گروه و زیر گروه کالا و کالا در حسیب (ابزار فروشی)

سوال: در یک ابزار فروشی که انواع لوله آهنی، سفید و پلیکا در اندازه‌های 2، 2.5 و 3 وجود دارد، گروه و زیرگروه و کالاها را مشخص نمایید.

اولین2345791011انتها
دی ان ان