امکانات افزایشی حسیب نت

گزارش اصلاحات و حذفیات

گزارش اصلاحات و حذفیات

درصورتیکه عملیاتِ ثبت شدۀ گذشته اعم از فاکتورهای خرید و فروش و برگشتِ آن‌ها، قبوضِ دریافت و پرداخت، رسیدهای عملیاتِ چک‌های دریافتی و پرداختی از حساب‌های بانکی، توسط کاربران حذف یا اصلاح شده باشد، کاربرانِ ارشد به راحتی می‌توانند عملیات حذف شده را با جزئیات کامل به همراه کاربر و زمان حذف ببیند و یا در صورت تصحیحِ عملیات، تمام نسخه‌های تغییر یافتۀ عملیات را به همراه کاربر و زمان تصحیح ببیند. یعنی اگر فاکتوری 10 بار اصلاح شده باشد، کاربرانِ ارشد می‌توانند کلیۀ 10 ویرایش فاکتور را مشاهده و از کاربرِ ویرایشگرِ فاکتور و زمان تصحیح هر یک باخبر شوند؛ برای کاربرانِ ارشد، دسترسی به تریلِ اصلاحاتِ فاکتور در بازنگریِ فاکتورها و نیز دسترسی به گزارشِ شرکتِ هر کالا یا خدمت در عملیات اصلاح شده نیز وجود دارد.

گزارشات رسمی حسابداری

گزارشات رسمی حسابداری

پنج گزارش شاملِ دفتر روزنامه، کلِ اسنادِ حسابداری، تریلِ عملکردِ وارده و صادرۀ کالا، کلِ اسنادِ حسابداریِ روزانه و خلاصه عملکردِ ادواریِ اسناد، به همراه تایید و قفلِ اسناد توسط کاربران ارشد، از امکانات موجود در افزونۀ گزارش رسمی حسابداری است. این 5 گزارش شامل: دفتر روزنامه، کلِ اسنادِ حسابداری، تریلِ عملکردِ وارده و صادرۀ کالا، اسنادِ حسابداری روزانه و خلاصه عملکردِ ادواریِ اسناد. گزارش کل اسناد ثبت شدۀ اتومات و دستی به ترتیب تاریخ در چهار سطح آرتیکل، سند، روز و ماه در گزارش دفتر روزنامه دیده می‌شود، با تنظیم سطح و تعداد خطوط هر صفحۀ دفتر روزنامۀ رسمی، گزارش با دفتر روزنامۀ رسمی منطبق می‌شود، در صورت تنظیم ...

عملیات چک دریافتی

عملیات چک دریافتی

کلیۀ عملیات و گزارشاتِ مرتبط با چک‌های دریافتی، اعم از: دریافتِ چک، واگذاریِ چک به بانک، برگشت یا وصولِ چکِ واگذار شده به بانک، مصرفِ چکِ دریافتی، برگشتِ چکِ مصرفی، وصولِ نقدیِ چک و عودتِ چک به صاحبِ چک؛ همگی در افزونۀ چکِ دریافتی مهیا می‌باشد، در صورتِ داشتنِ افزونۀ تحصیلدار، سه عملیاتِ واگذاریِ چک به تحصیلدار، برگشت و وصولِ چکِ تحویلی به تحصیلدار هم در دسترس خواهد بود. امکانات ويژۀ حسیب نت در حوزۀ چک‌ها به شرح زیر می‌باشد ...

بیعانه

بیعانه

در خرده فروشانی مثل قنادی و کتابفروشی که بابت فروش کیک و کتابِ درسی از مشتری پیش دریافتی گرفته می‌شود، مدیریت بیعانۀ دریافتی اهمیت ویژه‌ای می‌یابد، افزونۀ بیعانه برای مدیریت پیش دریافت از مشتریانِ بدونِ کدِ اشتراک، برای خرید کالا یا خدمت در آینده به کار می‌رود، البته برای مدیریت بیعانه، وجود افزونۀ چاپِ بارکد الزامیست، چرا که لازم است جهت حفظ تند فروشی، صندوقدار فقط با خواندن بارکد بیعانه، بیعانۀ دریافت شده از مشتری را تحویل حسیب‌نت دهد.

مقایسه موجودی کالا در انبارها

مقایسه موجودی کالا در انبارها

در خرده فروشانِ چند شعبه یا چند غرفه و مراکزِ پخشِ چند انباری، گاهی اوقات لازم است، موجودیِ اقلامِ فروخته و تمام شده از یک انبار را در انبارهای دیگر بررسی نمود تا در صورتِ نیاز آن اقلام به انبارِ مبدأ منتقل شود تا احتمالِ فروشِ آنها افزایش یابد، این گزارش حتی در موردِ اقلامِ جدولی و چند ظرفی نیز به تفکیک سایز و رنگ و ظروف قابل تحصیل است. این موضوع هم در گزارشِ لیستِ مرجعِ کالا و خدمات و هم در گزارشِ تریلِ انبار قابل پیگیری است.

کالای سریالی

کالای سریالی

علاوه بر کنترل موجودی اقلام کالا، اعم از گوشی، لوازم جانبی، لوازم خانگی و سیم کارت، کنترل شماره سریال‌های موجود و معامله شده را نیز در دست بگیرید. در صورت ثبت شماره سریالِ کالا در زمانِ خرید برای هر کالای سریالی، انتخاب کالا در ثبت عملیات دیگر می‌تواند حتی فقط با خواندن بارکد شماره سریال انجام شود؛ یعنی با خواندن بارکد شماره سریال در فروش، خود کالا به‌همراه شماره سریالش در فاکتور درج می‌شود؛ شمارۀ سریال در کالای سریالی به‌خصوص برای گوشی موبایل و لوازم خانگی در بررسی تایید فروش آن کالا از فروشگاه شما اهمیت دارد؛ به‌طوری‌که با تحویل شماره سریال کالا در فرم جستجوی شماره سریال، تمام عملیات ثبت شده اعم از خرید و فروش و برگشت آن‌ها حتی در سنوات ماقبل که بسته شده‌اند نیز گزارش می‌شوند. بنابراین به‌سادگی مشخص می‌شود که آیا کالایی با شمارۀ سریال مشخص از فروشگاه شما فروخته شده‌است و اگر شما آن را فروخته‌اید، مشتری آن شماره سریال چه شخصی بوده است.

کالای جدولی

کالای جدولی

هنگامی که یک کالا در سایز و رنگ‌های مختلف ارائه می‌شود (مشابه کفش و لباس) و قیمت آن در همه‌ی سایزها و رنگ‌ها ثابت است، این کالا به عنوان کالای جدولی در حسیب مدیریت می‌شود؛ در واقع بجای تعریف کالا به تعدادِ سایز و رنگ‌های مختلف، کافی است کالا فقط یک‌بار به عنوان کالای جدولی در حسیب نت تعریف شده و گروهِ سایز و رنگ یا دیگر مولفه‌های آن تعیین شود.

برای مدیریت کالایِ جدولی داشتن افزونه‌ی چاپ بارکد الزامی است. در خرید و فروش و حواله‌های جابجایی، امکان تحویلِ جدولیِ مقادیرِ کالایِ جدولی فراهم است؛ همچنین در انبارها، هم موجودی کل کالا و هم موجودی هر کالا به تفکیک هر سایز و رنگ به خوبی رصد می‌شود. در گزارش تریل فروش کالا نیز علاوه بر مقدار کل فروشِ هر کالای جدولی، میزان فروش آن در هر سایز و رنگ نیز در دسترس خواهد بود.

کالای امانی

کالای امانی

یکی از ویژگی‌های جذاب حسیب نت، مدیریت کالای امانی دیگران نزد شماست.

در مواردی که زمان تحویل کالا به مشتری، از زمان صدور فاکتور فاصله می‌گیرد، مدیریت کالای فروخته شده و تحویل نشده به مشتری با افزونه کالای امانی به خوبی امکان‌پذیر می‌شود. این موضوع به خصوص در فروش مصالح ساختمانی اعم از گچ، سیمان، کاشی و سرامیک کاملا کاربردی است. همچنین در خرده و عمده فروشی‌هایی که کالا از انبار و نه از سالن به مشتری تحویل می‌شود، افزونه کالای امانی نقش مهمی ایفا می‌کند.

علاوه‌بر مدیریت اقلام فروخته شده و تحویل نشده به مشتری، مدیریت کالای امانی دیگران نزد شما چه در انواع خدمات پس از فروش و یا انبارداری و سردخانه نیز به‌کار می‌رود.

معین و تفصیلی شناور

معین و تفصیلی شناور

علاوه بر تعریفِ سرفصل‌هایِ ثابت (غیر شناور)، با وجودِ افزونۀ معین و تفصیلیِ شناور، امکانِ تعریفِ سرفصل‌هایی در سطحِ معین و تفصیلی فراهم می‌شود که فقط یک بار تعریف شده و با هر سرفصلِ کلی قابلِ اتصال هستند؛ همچنین سرفصل‌هایِ تفصیلیِ شناور، علاوه بر اتصال به سرفصل‌هایِ کل، قابل اتصال به معین‌های ثابت هم هستند؛ این‌گونه سرفصل‌هایِ شناور، بخصوص در موردِ اشخاص، حقوقِ کارمندان و اموال کاربرد دارد. در واقع سرفصلِ شناور با یک کد، تعریف شده و می‌تواند در سرفصل‌های کلِ مرتبط، گردش حساب داشته باشد؛ همچنین در گزارشِ عملکردِ معینِ شناور، به خوبی ماندۀ حساب و گردشِ هر سرفصلِ شناور را در سرفصل‌های کل می‌توان بررسی نمود ...

قابلیت چند آدرسی مشتری

قابلیت چند آدرسی مشتری

در بعضی مشاغل از جمله مصالح فروشی، رستوران، آهن‌آلات، فست فود، اغذیه و مانند این موارد، ممکن است یک مشتری سفارش‌های مختلفش را برای آدرس‌های متفاوتی درخواست نماید که تحویل سفارش در آن آدرس‌ها انجام شود. به‌عنوان نمونه یک شخص مقداری سیمان برای منزلش می‌خرد و می‌خواهد که به آدرس منزلش تحویلش شود، همین شخص از همین فروشگاه مقداری گچ برای باغش می‌خرد و می‌خواهد که در آدرس باغش تحویلش شود؛ یا کارمندی غذایی سفارش می‌دهد که می‌خواهد در محل کارش تحویلش شده و در زمانی دیگر غذایی برای منزلش سفارش می‌دهد و در زمانی دیگر غذایی به آدرس یکی از اقوامش سفارش می‌دهد. اطلاعات آدرس‌های چندگانۀ مشتری با محتوای متن آدرس، عنوان آدرس، رابط، تلفن و ...

12
دی ان ان