کلیه عملیات و گزارشات مرتبط با چک های دریافتی، اعم از: دریافت چک، واگذاری چک به بانک، برگشت یا وصول چک واگذار شده به بانک، مصرف چک دریافتی، برگشت چک مصرفی، وصول نقدی چک و عودت چک به صاحب چک، همگی در افزونه چک دریافتی مهیا می‌باشد. در صورت داشتن افزونه تحصیلدار، سه عملیات واگذاری چک به تحصیلدار، برگشت و وصول چک تحویلی به تحصیلدار هم در دسترس خواهد بود.

عملیات چک دریافتی

امکانات ویژه نرم افزار حسابداری حسیب نت در حوزه چک دریافتی

1. امکان تصحیح مبلغ یا سایر اطلاعات چک دریافتی در بازنگری با وجود مصرف شدگی یا وصول آن چک می‌باشد که اسناد مرتبط با مصرف، وصول و یا برگشت مصرف نیز به صورت اتومات با اصلاح مبلغ آن چک در بازنگری رسید دریافت چک، تصحیح می‌شود.

2. امکان طراحی ساختار چاپ انواع رسیدها با هر سلیقۀ کاربر، امکان چاپ در فرم‌های بانکی جهت واگذاری چک به حساب‌های بانکی و حتی با داشتن افزونۀ ارسال فایل، امکان تهیۀ فایل حاوی اطلاعات چک‌های واگذاری به بانک با ساختار مورد قبول بانک نیز در دسترس خواهد بود.

3. با رنگ‌بندی مناسب در گزارشات چک‌های دریافتی و پرداختی، به خوبی چک در هر وضعیت شناخته می‌شود و با اعمال طیف وسیعی از شرایط، گزارشات کاربردی متنوعی در اختیارتان قرار می‌گیرد. گزارشاتی از قبیل: لیست چک‌های پرداختی بانکی وصول نشده در مدت یک هفتۀ آینده، لیست چک‌های پرداختی بانکی تحویلی به یک تأمین کننده، لیست چک‌های پرداختی بانکی که در یک تاریخ خاص پرداخت شده‌اند، لیست چک‌های دریافتی در وضعیت واگذاری به بانک که در یک بانک خاص واگذاری شده‌اند و یا در هر بانک، لیست چک‌های دریافت شده از یک مشتری، لیست چک‌های دریافتی که در یک تاریخ خاص مصرف شده‌اند، لیست چک‌های دریافتی موجود که تاریخ سر رسید آن‌ها تا یک ماه آینده است و هر گزارش مورد نیاز دیگر در حوزۀ چک‌های دریافتی و پرداختی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *