دسته‌بندی مطالب

عملیات روزانه / چک‌های دریافتی / واگذاری چک

ثبت چک‌های دریافتی که به حساب‌های بانکی واگذار می‌شوند: کلیه چک‌هایی که در حساب‌های بانک یا فروشگاه جهت وصول واگذار می‌شوند، در این فرم ثبت می‌شوند. بنابراین چک‌های موجود در رسید به بانک تحویل می‌شوند و در آینده مشخص خواهد شد که چک وصول می‌شود یا برگشت می‌خورد. نرم افزار در جعبه متن “شماره رسید” شماره‌ای را به عنوان شماره رسید واگذاری چک پیشنهاد می‌نماید که توسط کاربر قابل تصحیح است. با استفاده از کلید بانک مورد نظر که چک‌ها به آن واگذار شده است، انتخاب می‌شود.

در لیست پایین موجود در فرم، تمام چک‌های دریافتی موجود نمایش می‌یابد. چک‌هایی که قبلا یک بار به بانک واگذار شده و از بانک به فروشگاه عودت شده‌اند، به رنگ زرد نمایش یافته و چک‌هایی که هنوز در عملیات واگذاری شرکت نداشته‌اند به رنگ سفید نمایش می‌یابند. هر دو لیست بالا و پایین بوسیله‌ی لیست کرکره‌ای “شاخص ترتیب” قابل مرتب‌سازی هستند. کاربر در جعبه متن “جستجو” می‌تواند برحسب مشخصه شاخص ترتیب به جستجوی چک در لیست پایین بپردازد. همچنین با کلید می‌توان چک‌های نمایش یافته در لیست پایین را محدود نمود. کاربر برای جابه‌جایی چک‌ها در دو لیست بالا و پایین از کلیدهای و استفاده می‌نماید.

در جعبه متن “شرح رسید” شرح کلی واگذاری چک وارد می‌شود؛ نهایتا پس از ثبت رسید و فعال شدن کلید چاپگر، امکان چاپ رسید نیز فراهم می‌شود. برای ثبت رسید واگذاری بعدی، کلید استفاده می‌شود. به این ترتیب تمام اطلاعات مندرج در فرم پاک می‌شود و شماره رسید جدید نمایش می‌یابد.

  • حساب‌های بانکی باید قبلا در قسمت “تعاریف/حساب‌های بانکی” به سیستم معرفی شده باشند.
  • با عمل درگ موس کاربر می‌تواند چک‌ها را به‌صورت گروهی انتخاب و در لیست‌ها جا‌به‌جا نماید.
  • با عمل دابل کلیک روی هر چک می‌توان آن‌ را به به لیست دیگر انتقال داد.

ثبت چک واگذار شده به بانک

نمونه چاپ‌های رسید واگذاری چک به بانک (جهت نمایش تصاویر به صورت بزرگ، روی آن‌ها کلیک کنید)


کلید عملکرد میانبر فرم فعال شونده
رسید جدید
Ctrl + N

ثبت کامل رسید
F2

چاپ
Ctrl + P
چاپ رسید چک
خروج
Esc
انتخاب بانک
F5 انتخاب سرفصل
انتخاب چک‌های منتخب به لیست پایین
F9

انتخاب چک‌های منتخب به لیست بالا
F8

تعیین محدوده‌ی چک‌های دریافتی
تعیین محدوده‌ی گزارش چک‌های دریافتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *